47-os 2017 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

47-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams ir „Apple Watch“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Teksaso reindžeriai užklausė „Apple“ galimybės atrakinti „iPhone SE“ priklausiusį 26-mečiui teroristui Devin Kelly. „Fast Company“ duomenimis reindžerius domina Kelly kontaktai, skambučiai ir žinutės, slaptažodžiai, soc. media, nuotraukos ir video datuoti praėjusių metų sausio pirma diena. Pirmų 48-ų valandų, kai telefono „Touch ID“ dar buvo veikiantis metu, teisėsaugos organai nesiėmė jokių veiksmų susisiekti su „Apple“ dėl įrenginio atrakinimo.
 • Šiemet „Apple“ girdėjo nemažai priekaištų dėk kaitančių „iPhone“ ar sprogstančių akumuliatorių. Dabar pasirodė informacija apie dar vieną nelaimingą nutikimą kai 14-metė paauglė iš Vietnamo buvo negyvai nutrenkta elektros. Le Thi Xoan be sąmonės rado jos tėvai ir tuojau pat nugabeno į ligoninę, tačiau medikai niekuo padėti negalėjo ir konstatavo mergaitės mirtį nuo elektros srovės, rašo „Yahoo News UK“. Policijos pareigūnai tiriantys įvykį teigia, kad apsvilęs „iPhone“ įkroviklis galėjo būti elektros šoko priežastimi. „Apple“ kol kas į šią informaciją niekaip neatsakė.
  Sprendžiant iš paveikslėlio, įkrovimo laidas apsvilęs ir matosi, kad yra apvyniotas izoliacija, matyt stengiantis pataisyti „Apple“ laiduose po ilgesnio neatsargaus naudojimo neretai pasitaikančius nusilankstymus ir laidų išlindimus.
  Sprendžiant iš paveikslėlio, įkrovimo laidas apsvilęs ir matosi, kad yra apvyniotas izoliacija, matyt, stengiantis pataisyti „Apple“ laiduose po ilgesnio neatsargaus naudojimo neretai pasitaikančius nusilankstymus ir „vidurių“ išlindimus.
 • Internete pasirodė nauji „iPhone X“ naudotojų skundai. Šį kartą, kai kurie „iPhone X“ naudotojai skundžiasi, kad nuo jų telefono pradėjo luptis dažai.
  P.S. Savo „iPhone X“ kol kas jokių dėvėjimosi pėdsakų nepastebėjau. Tiesa, bent jau iki šiol mano iPhone saugomas silikoninio „tech21 Pure Clear“ dėklo (https://goo.gl/9uiHvH)
  Apsitrynę iPhone X dažai.
 • Kaip skiriasi akumuliatoriaus tarnavimo laikas: iOS 11.1, iOS 11.1.1 ir iOS 11.1.2 įdiegtose iPhone 5s, 6, 6s ir 7.
 • iPhone X“ ir „Apple Watch Series 3“ tarp „Time“ paskelbtų 2017 metų geriausių įrenginių dešimtuko.
 • Pagal informacinių ir ryšių technologijų plėtrą Lietuva tarp 176-ių pasaulio valstybių užima 41-ą vietą, rodo naujausi Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenys. Tokioje pat vietoje Lietuva buvo ir pernai. Per metus šalies IT plėtros indeksas ūgtelėjo nuo 6,97 iki 7,19 balo. Estija šiame reitinge užėmė 17-ą vietą (8,14 balo), Latvija yra 35-a (7,26 balo).
 • Antradienį „Microsoft“ patvirtino, kad „Apple“ buvo priversta pašalinti „Skype“ aplikaciją iš Kinijai skirtos „App Store“ parduotuvės, nes ši neatitinka Kinijos taisyklių. Didžiąja ugniasienės siena apsitvėrusi Kinija jau anksčiau yra uždraudusi dešimtis VPN paslaugų ir tokias aplikacijas kaip „WhatsApp“, „Snapchat“, „Facebook“, „Twitter“, „YouTube“ ir „Gmail“.
 • Po to kai paaiškėjo, jog „Foxconn“ gamykloje studentai nelegaliai dirbo viršvalandžius surinkinėdami „iPhone X“, į „Apple“ vėl nukreiptos nemalonumais užnuodytos strėlės. Kinijos įstatymai leidžia 40-ties valandų darbo savaitę studentams, tačiau šeši 17–19 metų aukštosios mokyklos studentai dirbdavo po 11 valandų per dieną. Anot „Financial Times“ šie studentai gamykloje dirbo prievarta — neva kitaip nebūtų gavę auštosios „Urban Rail Transit School“ diplomo. Šie studentai tai tik dalis 3000 studentų grupės. Studentai pasakojo per dieną surinkdavę po 1200 kameros modulius ir ši užduotis nebuvo niekaip susijusi su tuo ko jie mokėsi. „Apple“ patvirtino šių studentų darbą gamykloje, tačiau nesutiko su kaltinimais, kad studentai gamykloje dirbo prievarta. „Apple“ sakosi iš karto kai nustatė darbo dienos limito viršijimą ėmėsi atitinkamų veiksmų. Tai, kad studentai dirbo viršvalandžius patvirtino ir „Foxconn“, tačiau jos vadovai teigia, kad studentai dirbo savanoriškai, o už viršvalandžius jiems buvo tinkamai atlyginama. „Foxconn“ peržiūrėjo studentų-stažuotojų darbo laiką ir nuo šiol jiems draudžiama dirbti viršvalandžius.
 • Lapkričio mėnesio drono paskraidymas virš „Apple Park“, kuriame dar verda darbai. Drono užfiksuotame video matosi ir neseniai lankytojams duris atvėręs „Lankytojų centras“ (Visitor’s Center) esantis kitapus gatvės nuo „skraidančios lėkštės“. Jei lankysitės Kalifornijoje ir būsite Cupertino miestelyje — apsilankykite naujame „Apple lankytojų centre“, ten galima įsigyti unikalių „Apple“ suvenyrų.
  Apple Park lankytojų centre įsikūrusioje Apple Store galima įsigyti unikalių Apple suvenyrų.
  Apple Park lankytojų centre įsikūrusioje Apple Store galima įsigyti unikalių Apple suvenyrų.
  Apple Park lankytojų centre įsikūrusioje Apple Store galima įsigyti unikalių Apple suvenyrų.
  Apple Park lankytojų centre įsikūrusioje Apple Store galima įsigyti unikalių Apple suvenyrų.
  Apple Park lankytojų centre įsikūrusioje Apple Store galima įsigyti unikalių Apple suvenyrų.
  Apple Park lankytojų centre įsikūrusioje Apple Store galima įsigyti unikalių Apple suvenyrų.
 • „Google“ slapta seka „Android“ naudotojus (jų lokaciją) net jei šie įrenginio nustatymuose buvo nurodę to nedaryti. „Android“ kūrėja teigia, kad iki lapkričio pabaigos „Android“ nustos siųsti įrenginių buvimo vietą.
 • Pora „iPhone“ naudotojų su įdiegta „iOS 11“ sistema skundžiasi, kad paspaudus „snooze“ mygtuką „iPhone“ žadintuve šiam suskambėjus (kalba eina apie „Apple“ aplikaciją), ši nesuskamba po numatyto laiko. Man tokio nesuskambėjimo išgauti nepavyko, bet tai, jog šitaip sistema elgiasi patvirtino keli naudotojai, tame tarpe savo „iPhone“ įdiegę 11.0.3 ir „iOS 10.1.2“ versijas. Todėl jei planuojate naudoti aplikaciją, gal pasistatykite dar vieną žadintuvą ar bent jau patikrinkite ir įsitikinkite, kad pas jus žadintuvas „iPhone“ veikia. Su žadintuvu „Apple“ turi problemų jau seniai, tačiau tos problemos dažniausiai pasireikšdavo Naujųjų Metų naktį.
 • Kai kurie naujausių E-klasės „Mercedes-Benz“ automobilių skundžiasi, kad bandant naudotis belaidžiu įkrovimu įrengtu jų automobilyje „iPhone X“, „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ elgiasi keistai. Padėjus telefoną į krovimui numatytą vietą iš karto aktyvuojasi „Apple Pay“ paslauga. Tai, kad ji aktyvuojasi dar pusė velnio, tačiau norint vėl paleisti muziką, reikia uždaryti „Apple Pay“ langą, kas nėra labai patogu.
 • Tyrinėjant dar nepasirodžiusio „iMac Pro“ aparatinės įrangos (firmware) kodą, buvo aptiktas mobilaus ryšio tinklo palaikymo įrodymas. Priežasčių tokio kodo įdiegimui kelios. Viena: „Apple“ nutarė įdiegti galimybę iš „iMac Pro“ paskambinti nepriklausomai nuo „iPhone“. Kita, labiau tikėtina: tai apsauga nuo vagystės. Tokios SIM kortelės buvimas kompiuteryje leistų matyti kur jis yra net tada kai jis nėra pasijungęs prie WiFi. Tai kaip ir logiška man atrodo kompiuteriui, kuris pačioje minimalistiškiausioje konfigūracijoje kainuoja 5 000 JAV dolerių, o pasirinkus visą turbiškiausią — jo kaina gali siekti ir 15 000 USD (eurais, matyt, dar daugiau). „iMac Pro“ debiutas numatytas šių metų gruodį.
 • „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo teigia, kad „Apple“ kuria „iPhone“ palaikysiantį gigabitinį mobilių duomenų srautą 5G. Analitikas teigia, kad toks telefonas pasirodys jau 2017 metais.
 • „Reuters“ rašo, kad du „Apple“ mokslininkai internetiniame žurnale „arXiv“ paskelbė informaciją, kur aprašomi „LiDAR“ technologijos tyrimai vykdomi „Apple“, kurios mokslininkai mano radę būdą „LiDAR“ aptikti objektus aiškiau, o tai reiškia sistemą naudoti bepiločiuose automobiliuose. Iš principo tai ko gero pirmasis „Apple“, nors ir netiesioginis prisipažinimas jog kompanija kuria automobilį.
 • Kinijos „Ekonominių naujienų dienraštis„ rašo, sekančių metų pirmoje pusėje „Apple“ planuoja išleisti atnaujintą „iPhone SE“ modelį.
 • Kasmet, pradedant lapkričio mėnesiu „Apple“ išleidžia jos produktus reklamuojančių video seriją. Vakar pasirodė trumputė reklama, kurioje reklamuojamos „AirPods“ ausinės ir skamba Sam Smith „Palace“.
 • „Apple“ jau beveik atstatė „iPhone X“ pristatymo terminų grafiką. Dabar užsakant šiuos telefonus, jų pristatymo laikas nurodomas 1–2 savaitės.
 • Nauja „iPhone“ modifikavimo mados banga. Tokie modifikavimai, kaip taisyklė, populiarūs Azijos gyventojų tarpe, kurie mėgsta kai viskas žiba, blizga, žybsi ir mirksi, na… gal dar dėmesio stokojantiems ir jo trokštantiems paaugliams tokios modifikacijos gali patikti.
 • Nežinau kiek būtų patogu naudotis tokia klaviatūra spausdinimui, bet kaip konceptas šis industrinį dizainą studijuojančio Daniel Brunsteiner sumanymas atrodo visai patraukliai.
 • Mes stebimės, kad „iPhone X“ kainuoja brangiai — taip jis mums kainuoja brangiai, bet tai niekai palyginus su tuo kiek „iPhone X“ kainuoja Brazilijoje. Sambos gimtinėje, kurioje ir taip „iPhone“ kainuoja nesuvokiamai brangiai — „iPhone X“ kaina prasidės, kai sekantį mėnesį ten jais bus pradėta prekiauti, nuo 6 999 Brazilijos realų — apie 1 830 €.
 • Microsoft“ atnaujino savo paieškos aplikaciją „Bing“. Atnaujintoje versijoje, kuri beje jau 6.20 apačioje yra naujienoms skirta vieta ir paieška atsimena kokias naujienos skaitomos. Įdomu, negi tikrai yra kas naudoja tą „Bing“ paiešką, aišku jei neskaičiuoti „iPhone“ naudojančių „Microsoft“ darbuotojų… Lietuvoje jos tikriausiai niekas nenaudoja, nes jos nerasite Lietuvai skirtame „iOS App Store“.
 • Ne kasdien obuoliai būna sumaišomi su bulvėmis. Milwaukee gyvenanti moteris pasakoja pastebėjusi sunkvežimį su „Black Friday“ ženklu ant jo. „Sunkvežimyje buvo viską ką tik aš galėčiau išvardinti: laikrodžiai, batai, nešiojami kompiuteriai, kojinės ir t.t.“ Ji paklausė ar yra „iPhone 6“ ir jai pasakė, kad jei ji pirks šiandien tai jai šis telefonas kainuos 100 USD. Ir nusipirko… daugiau info video.
 • Vakar, „iPhone X“ pradėta prekiauti dar 13 šalių: Albanijoje, Bosnijoje, Kambodžoje, Kosove, Makau, Makedonijoje, Malaizijoje, Juodkalnijoje, Serbijoje, Pietų Afrikoje, Pietų Korėjoje, Tailande ir Turkijoje.
 • YouTube“ kanalo „iAppleGeek“ blogeris savo „iPhone X“ aptiko, kad paspaudus ant kairio apatinio „iPhone“ kampo pasigirsta charakteringas trakštelėjimas. Tokį trakštelėjimą savo „iPhone“ aptikdavo ir kitų „Apple“ telefonų naudotojai. Sakoma, kad toks traškesys gali pasigirsti po kokio pusmečio naujame telefone, išdžiūvus klijams. Taip neturėtų būti nei po pusmečio, nei po metų ir tuo labiau praėjus mėnesiui nuo telefono įsigijimo. Mano „iPhone X“ lyg it neturi to traškučio (kol kas), bet jei pas save tokį pastebėjote, matyt, verta apsilankyti servise.
 • Londono laikraštis rašo, kad „Apple“ biure Pietų Korėjoje vėl buvo atliktas priežiūros tarnybų reidas. Priežiūros tarnybos domėjosi kompanijos verslo praktika prieš šalyje pradedant prekiauti „iPhone X“. Tai toli gražu ne pirmas tokių institucijų apsilankymas šalies biure. Pietų Korėja garsėja korupcija ypač kai tai susiję su kompanijų ir vyriausybės santykiais. Labai galimas dalykas, kad pasiknisus giliau šio reido užkulisiuose būtų galima aptikti ir „Samsung“ DNR pėdsakų. 2015 metais, kai „Apple“ užėmė 33 procentus Pietų Korėjos išmanių telefonų rinkos, šalies prekybos komisija pradėjo intensyvų tyrimą, kurio tikslas buvo išsiaiškinti ar užsienio kompanijos kartais nedaro žalos vietinėms išmaniuosius telefonus gaminančioms kompanijoms.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamos iOS, macOS, watchOS ir tvOS aplikacijos

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

Ilgesnį šios savaitės laikinai nemokamai ir pigiau platinamų aplikacijų sąrašą rasite čia.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. https://www.youtube.com/watch?v=U6jtZHeBjoE&t=310s

  Sitas irgi fun :D pardon vyrai, as vienas jusu, bet kazkaip crazy :D

Parašykite komentarą

Į viršų