37-os 2017 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

37-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų, „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Pasaulyje startavo išankstiniai „iPhone 8“, „Apple Watch Series 3“ ir „Apple TV 4K“ užsakymai.
 • Iš anksčiau laiko internete pasirodžiusio „iOS 11 Golden Master“ kodo galima spręsti, kad norint perduoti 4K video duomenis į sekančios kartos „Apple TV“ reikės stabilaus 15Mbps greičio tinkle.
 • Jei naudojate „Safari“ naršyklę klausytis „Spotify“ muzikos, greičiausiai pastebėjote, kad ši galimybė nebeveikia. Pabandžius per „Safari“ naršyklę klausytis „Spotify“ lango viršuje pasirodo pranešimas, kad „ Spotify Web Player“ šioje naršyklėje nepalaikomas ir rekomenduojama arba naudoti kitą naršyklę arba „Spotify“ aplikaciją.
 • Fixed.one specialistai sako, kad laisvos vietos trūkumas „iPhone“ gali sugadinti įrenginį. Praėjusią savaitę fixed.one meistrai turėjo šešis įrenginius, kuriuos atstatyti pavyko tik „iPhone“ aktyvavus DFU režimą ir visuose juose nebuvo laisvos vietos.
 • iOS 11“ patiktas kodas leidžia manyti, kad „Apple“ OLED ekranai naudojami „iPhone X“ bus apsaugoti nuo išdegimų (kai ekrane ilgą laiką rodomas tas pats vaizdas - tose ekrano vietose galima pastebėti išdegusį paveikslėlį ar tekstą).
  Apsauga nuo išdegusio ekrano iPhone X aptikta iOS 11 GM kode
 • Likus parai iki „Apple“ renginio, prie Sidnėjaus „Apple Store“ pradėjo rikiuotis „iPhone 8“ ir „iPhone X“ laukiančiųjų eilė. Šių telefonų jie pradėjo laukti „Apple“ jų dar net nepristačius.
  Likus parai iki „Apple“ renginio, prie Sidnėjaus „Apple Store“ pradėjo rikiuotis laukiančių eilė. Jie pradėjo kaukti „iPhone X“ „Apple“ šio telefono dar net nepristačius.
 • „Apple“ kartu su Stanfordo universitetu ir telemedicinos srityje besispecializuojančia kompanija „American Well“ testuoja „Apple Watch“ tinkamumą širdies darbo ritmo nustatymui.
 • „Apple“ užpatentavo paprastą būdąiPhone“ pametusiems žmonėms atgauti savo telefoną.
 • „Apple“ išleido programuotojams skirtas „iOS 11 Golden Master“, „watchOS 4 Golden Master“ ir „tvOS 11 Golden Master“ versijas. Visiems mirtingiesiems skirta pirmoji „iOS 11“ versija turi pasirodyti rugsėjo 19.
 • Antradienį, pasibaigus renginiui, kuriame buvo pristatyti „iPhone 8“, „iPhone 8 Plus“, naujas „Apple TV 4K“ ir „Apple Watch Series 3“, „Apple“ atnaujino savo interneto svetainę. Joje rašoma, kad „macOS High Sierra“ bus išleista rugsėjo 25 dieną.
 • „Apple“ patyliukais pakėlė kai kurių „iPad Pro“ modelių kainas. 256GB/512GB 10,5″ ir 12,9″ „iPad Pro“ pabrango 50€.
 • Prekyba naujais „iPhone 8“ bei „iPhone 8 Plus“ Lietuvoje prasidės rugsėjo 29. Manau autorizuoti pardavėjai suorganizuos ir išankstinę telefonų rezervavimo sistemą. „iPhone X“ pardavimai Lietuvoje prasidės lapkričio 3 dieną — Lietuva pateko į „pirmosios bangos“ šalių sąrašą.
 • Ketvirtos kartos „Apple TV“ turėjo tris jungtis: HDMI, 10/100 Ethernet ir USB-C. Naujame „Apple TV 4K“ kompanija įdiegė greitesnę 1 gigabito tinklo jungtį, bet panaikino USB-C, kuri anksčiau galėjo būti naudojama debuginimui ir ekrano vaizdų išsaugojimui. Kol kas nėra žinoma kokį sprendimą „Apple“ sugalvojo programuotojams ir įrenginių valdytojams, tačiau anksčiau per USB-C galimus atlikti veiksmus teoriškai galima atlikti ir per kompiuterinį tinklą.
 • „Apple“ pristatė naujus „Leather Folio“ dėklus skirtus „iPhone X“.
  Odinis „Leather Folio“ dėklas skirtas „iPhone X“ (mėlynas).
  Odinis „Apple“ „Leather Folio“ dėklas skirtas „iPhone X“ (mėlynas). Galima rinktis iš: mėlynos: rausvai pilkos, juodos ir bordo spalvų. Kaina: 109€

  „Apple“ taip pat išleido ir naujų spalvų „iPhone 8“ skirtus dėklus.
 • „Apple“ paskelbė programuotojams skirtą informaciją apie tai, kaip kurti aplikacijų skirtų „iPhone X“ naudotojo sąsają.
 • „Apple“ išleido „macOS High Sierra 10.13“ Golden Master versiją skirtą programuotojams. Jei joje nebus aptikta kokių nors didesnių klaidų — tai šis leidimas yra paskutinis iki galutinės šio „macOS“ versijos debiuto rugsėjo 25 d.
 • „Apple“ pradėjo į iTunes talpinti 4K video turinį ir atnaujinti įsigytų filmų formatą.
 • Naujuose „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ modeliuose naudojami akumuliatoriai (greičiausiai) mažesnės talpos nei „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“. „Apple“ paskelbė visus su naujaisiais „iPhone 8“ telefonais susijusius techninius duomenis išskyrus RAM ir akumuliatorių talpą. Tačiau, TENAA svetainėje prie „iPhone 8“ paminėta 1821mAh, o prie „iPhone 8 Plus“ — 2675mAh talpa. Palyginimui: „iPhone 7“ akumuliatoriaus talpa 1960mAh, o „iPhone 7 Plus“ — 2900mAh. „Apple“ teigia, kad „septintukų“ ir „aštuntukų“ akumuliatoriai laiko „panašiai“.
 • Kalbama, kad „Apple“ renginio metu paminėtas „AirPodsausinių dėklas leidžiantis jas (ir patį) dėklą įkrauti belaidžiu būdu pardavimuose atsiras gruodžio mėnesį. Manoma, kad jo kaina JAV bus 69 doleriai.
 • Prasidėjus išankstiniams „iPhone 8“ ir „Apple Watch“ užsakymams, kai kurių modelių pristatymo laikas nuo 1-2 savaičių prasitęsė iki 3-4 savaičių. Matyt iš pradžių jausime stygių ir Lietuvoje.
 • „Mashable“ skelbia pokalbį su „Apple“ vadovais Johny Srouji ir Phil Schiller. Šiame pokalbyje, kuriame daugiausia kalbama apie naują „A11 Bionic“ procesorių ir jo kūrimą yra nemažai įdomių detalių. Viena tokių yra, kad „Apple“ naują „A11 Bionic“ procesorių kurti pradėjo prieš tris metus.
 • „Apple“ iš „iOS App Store“ pašalino visas netikras antivirusines aplikacijas. Kompanija taip pat papildė savo taisykles punktu draudžiančiu talpinti aplikacijas, kurių veikimas/paskirtis neatitinka aplikacijos pavadinimo ar jos aprašymo. Panašu, kad „iOS“ skirtos antivirusinės aplikacijos būtent tokios ir yra. Antivirusai sukurti trečių šalių tiesiog negali veikti „iOS“ sistemoje, nes kiekviena aplikacija veikia savo „smėlio dėžėje“ ir negali landžioti po kitų aplikacijų duomenis. Todėl „iOS“ skirtos antivirusinės aplikacijos tik apsimesdavo kažką darančios ir viliodavo pinigus iš patiklių „iPhone“ ir „iPad“ naudotojų.
 • Nauja naujo „Apple Watch“ reklama.

Laikinai nemokamai ar pigiau platinamos iOS, macOS, watchOS ir Apple TV aplikacijos

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

watchOS aplikacijos ir žaidimai

macOS aplikacijos ir žaidimai

Apple TV aplikacijos ir žaidimai

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ar naujinsite savo iPhone i iOS 11 ? Ar liksite prie iOS 10 ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų