Kaip įdiegti macOS High Sierra Public Beta
„Apple“ išleido viešą „macOS High Sierra“ bandomąją beta versiją ir dabar, kiekvienas norintis ją išbandyti „Mac“ savininkas gali tai padaryti.
Jau kelinti metai „Apple“ naujas, dar tik ateityje pasirodysiančias, operacines sistemas leidžia išbandyti ne tik registruotiems programuotojams, bet ir paprastiems jos įrenginių naudotojams. Tai puiki proga patiems pačiupinėti naujas funkcijas ir su būsima operacine sistema susipažinti artimiau.
Viešą „macOS High Sierra“ beta versiją įdiegti nėra sudėtinga, tačiau reikia turėti omenyje tai, kad tai tik beta versija ir joje yra klaidų, kai kurios aplikacijos gali veikti prastai ar visiškai neveikti. Dėl šios priežasties nereikėtų bet versijos diegti vietoje stabilios „macOS“ versijos, ypač jei kompiuterį naudojate svarbioms užduotims atlikti arba duomenų praradimas jame ar negalėjimas naudotis sistema gerą pusdienį (iki atstatysite stabilią operacinės sistemos versiją) sukeltų didesnių problemų.
Idealiu atveju, beta versiją reikėtų diegti atskirame, mažai naudojamame kompiuteryje, kuriame nėra svarbių duomenų. Pavyzdžiui jei kaip pagrindinį kompiuterį naudojate „iMac“ ar „Mac Pro“, tačiau kelionėms turite šalia nieko neveikiantį „MacBook Pro“ – tada „MacBook‘e“ galite pasibandyti ir beta versiją, aišku jei neplanuojate artimiausiu metu niekur išvykti ir jo pasiimti su savimi.
Susikurkite atsarginę duomenų kopiją!
Daugeliui „Mac“ naudotojų atsarginių duomenų kopijų (backup) darymas — savaime suprantamas dalykas, tačiau vis dar pasitaiko tokių veikėjų, kurie mano, kad viskas kas gali nutikti – nutinka tik kitiems ir numoję ranka, nesivargina (nors tai joks vargas) pasidaryti tinkamą atsarginę duomenų kopiją ir diegia beta versijas perrašydami stabilią, vieninteliame turimame kompiuteryje esančia operacinę sistemą. Kartoju tai kiekvieną kartą rašydamas sistemų diegimo instrukcijas ir kiekvieną kartą po to gaunu graudžių, širdį virpinančių laiškų su prašymu padėti susigrąžinti šeimos nuotraukas ir panašiai, kurių vienintelės kopijos buvo tame įrenginyje.
Kaip įdiegti „macOS High Sierra Public Beta“
- Tame „Mac“ kompiuteryje, kuriame planuojate diegti „macOS High Sierra Public Beta“, atidarykite „Safari“ naršyklę ir apsilankykite „Apple Public Beta“ svetainėje.
- Paspauskite ant „Sign Up“ mygtuko jei nesate nesate viešų „Apple“ operacinių sistemų testavimo bendruomenės narys arba spauskite ant „Sign In“ nuorodos ir prisijunkite su savo „Apple ID“ jei jau esate „Apple Beta Software Program“ dalyvis.
- Paspauskite ant Mac skirsnio svetainėje
- Paspauskite ant Enroll your devices nuorodos
- Paspauskite ant Download the macOS Public Beta Access Utility mygtuko
- Palaukite iki failas bus atsiųstas į kompiuterį
- Atidarykite atsisiųstą failą ir leiskite diegimo paketui baigti darbą. (Atminkite, šiame etape „macOS High Sierra Public Beta“ dar nediegiama)
- Kai „Public Beta Access Utility“ baigs savo darbą – turėtų automatiškai atsidaryti „Mac App Store“ aplikacija su aktyvia atnaujinimų (Updates) skiltimi
- Paspauskite ant Update ir atsisiųskite „macOS High Sierra Public Beta“ diegimo paketą. Kai paketo siuntimas bus baigtas – „Mac“ automatiškai persikraus
- Paspauskite ant Continue mygtuko esančio sistemos diegimo paketo lango apačioje
- Ekrane pasirodys informacija rekomenduojanti išsaugoti atsarginę kompiuteryje esančių duomenų kopiją. Jei to dar nepadarėte – aš primygtinai rekomenduoju tai padaryti. Jei duomenys šiame „Mac“ jau saugiai patalpinti išorinėje laikmenoje – spauskite Continue
- Ekrane pasirodys diegimo sąlygos — perskaitykite jas (nors labai mažai kas jas skaito) ir jei sutinkate spauskite Agree ir tada dar kartą Agree
- Nurodykite diską, kuriame pageidaujate įdiegti sistemos beta versiją
- Paspauskite Install ir įvedę sistemos administratoriaus slaptažodį – spauskite OK
- Spauskite ant Restart arba luktelėkite ir „Mac“ persikraus automatiškai
- Pasidarykite puodą kavos ir gurkšnodami ją laukite.
- Kai „Mac“ baigs „macOS High Sierra Public Beta“ diegimą ir persikraus – jūsų kompiuteryje bus įdiegta naujos operacinės sistemos bandomoji — beta versija.
Nors procesas gali pasirodyti ilgas ir sudėtingas — viskas gana paprasta ir logiškai bei aiškiai sudėliota — tiesiog sekite informaciją ekrane ir vykdykite nurodymus. Visas beta versijos diegimas netrunka ilgai, tačiau geriau jo nepradėti pietų pertraukos metu ar tuo labiau kur nors kavinėje. Geriau „macOS High Sierra Public Beta“ diegimui pasirinkite laikotarpį, kurio metu porą valandų neturite numatę jokios veiklos.
Kaip susikurti išorinį „macOS High Sierra Public Beta“ diegimo diską
Jei skirsnių kompiuteryje kurti nenorite, o „macOS High Sierra Public Beta“ pageidaujate kompiuteryje įdiegti „švariai“, o ne ant esančios sistemos viršaus - reikės specialų išorinį USB diską sistemos diegimui. Žemiau instrukcijos kaip tai padaryti.
„macOS High Sierra 10.13 beta“ turi „createinstallmedia“ įrankį leidžiantį sukurti įkraunamą sistemos diegimo diską. Daugelis patyrusių „Mac“ naudotojų renkasi būtent šį metodą, nes jis leidžia išvengti galimų nesuderinamumo ar kitokių problemų diegimo metu. Nors šis metodas laikomas skirtu pažangesniems, labiau patyrusiems naudotojams – jis nėra sudėtingas ar reikalaujantis daug papildomų žinių.
- Atsisiuntę „macOS High Sierra Public Beta“ diegimo paketą – nutraukite automatinį sistemos diegimo procesą.
- Pajunkite išorinį USB diską prie „Mac“ kompiuterio, kuris (ar jame esantis skirsnis) užvadintas taip, kad lengvai galėtumėte atskirti kad diskas skirtas „macOS High Sierra Public Beta“ diegimui. Atminkite, kad diskas (arba jo skirsnis) turi būti tuščias ir suformatuotas (mac skirtu formatu).
- Atidarykite Terminal aplikaciją
- „Terminal“ aplikacijos lange įveskite žemiau pateiktą komandą:
Turėkite omenyje, kad aukščiau pateikta komanda tiks tik tada jei Install macOS High Sierra Beta.app failas yra „Applications“ aplanke, priešingu atveju arba failą grąžinkite į „Applications“ aplanką, arba aukščiau esančią komandą pakeiskite taip, kad joje nurodyti keliai į diegimo paketą atitiktų diegimo aplikacijos buvimo vietą.sudo /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra\ Beta.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/HighSierra --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra\ Beta.app --nointeraction && say -v Satu din don viskas, jau sukurtas diskas
- Paspauskite Enter ↲ ir įveskite kompiuterio administratoriaus slaptažodį, kurį vedant nesimatys jog rašote.
- Leiskite „High Sierra“ diegimo USB disko kūrimo procesui baigti savo darbą — šis procesas gali kiek užtrukti.
- Kai USB diskas skirtas įdiegti „macOS High Sierra Public Beta“ bus sukurtas — jo pavadinimas bus pakeistas į „Install macOS 10.13 Beta“.
Kaip įdiegti „macOS High Sierra Public Beta“ iš išorinio diegimo disko
- Pajunkite sukurtą USB išorinį sistemos diegimo diską prie „Mac“ kompiuterio
- Perkraukite kompiuterį ir vos tik išgirsite sistemos startavimo „gongą“ — nuspauskite Alt ⌥ klavišą ir laikykite jį nuspaudę iki kompiuterio ekrane pamatysite sistemos įkrovimo diskų pasirinkimą
- Pasirinkite sistemos diegimui skirtą diską
- Užsikrovus sistemos diegimo aplinkai galite suformatuoti ir jei reikia suskaidyti į skirsnius kompiuterio diską.
- Sekite instrukcijas ekrane ir jas vykdykite
Norėčiau pasidaryt duomenų kopija, kokio man išorinio disko talpos reik pirkt? pas mane imac yra 1TB talpa o Makintsh HD skirta 72GB, bandžiau į 320GB kopijuot, parašė per mažos talpos kietas diskas išorinis.
Norint sutalpinti duomenis iš kompiuterio reikia, kad disko į kurį duomenis kopijuosite talpa būtų ne mažesnė kaip bendras perkeliamų duomenų kiekis. Tačiau rekomenduojama įsigyti didesnį diską. Priklausomai nuo to kokio tipo atsargines kopijas darysite ir kokias aplikacijas naudosite.
Aš rekomenduočiau įsigyti bent 2-3TB išorinį diską (kuo didesnis - tuo geriau) ir geriau tokį, kuriam nereikia papildomo maitinimo šaltinio. Galėtumėte jį suskirstyti į 2 skirsnius (partitions):
Iš mažesnių (nešiojamų), atsarginėms duomenų kopijoms aš naudoju Išorinius Western Digital „My Passport“ diskus. Kai kurie jų man kasdien zulinami tarnauja jau 7 metus ir nerodo jokio spyriojimosi požymių. https://www.wdc.com/en-ie/products/portable-storage/my-passport-for-mac.html#WDBCGL0030BSL-EESN
P.S. Jų būna įvairių: „for Mac“, „Elements“, „Pro“, „X“ ir t.t. Nekreipkite dėmesio į užrašą „for Mac“, neretai jie kainuoja šiek tiek brangiau, bet ir ne „for Mac“, galima suformatuoti kaip Mac kompiuteriui ir jie puikiausiai veikia. Dažniausiai „for Mac“ skiriasi tik tiek, kad atrodo šiek tiek gražiau.
Ačiū
Version 10.13 Beta veikia su standartinėm programom geriau nei buvo Sierra. Tai kai bus galutinė versija gal bus dar geriau :)
Kas yra „standartinės programos“? Textedit, Terminal ir AppStore?
Safari, Mail, Calendar ir Notes