Būdas programuojantiems „Xcode“ sutaupyti vietos diske

Xcode

Programuotojai džiaugiasi dažnais „Xcode“ atnaujinimais, kurie užima apie 5GB, bet didelei daliai jų 90% šios aplikacijos užimama vieta tėra disko vietos švaistymas.

Ne visi programuotojai aplikacijų kūrimai naudojantys „Xcode“ kuria visoms „Apple“ platformoms. Pavyzdžiui manęs visiškai nedomina „iOS“, „Apple TV“ ir „WatchOS“. Dabar kai daugelio kompiuteriuose yra SSD diskai, kurie nėra pigūs ir, kaip taisyklė, dėl šios priežasties dažno kompiuteryje nėra labai didelės talpos - vieta diske yra jei ne aukso vertės, tai vis tiek labai brangi ir jos nesinori švaistyti dalykams, kurių niekada nenaudojame.

„Apple“ vietoje to, kad leistų aplikacijoje atsisiųsti reikiamų platformų failus atskirai - juos sukrauna į vieną paketą ir apgyvendina apie 10GB užimančioje „Xcode“ aplikacijoje.

Kaip sutaupyti vietos diske jei programuojate ne visoms įmanomoms „Apple“ platformoms? Ogi elementariai - ištrinti nereikalingų platformų failus. Įvairių „Apple“ platformų failai saugomi „Xcode“ /Applications/Xcode.app/Contents/Developer/Platforms/ aplanke ir užima 8,87GB iš kurių pavyzdžiui aš 8,5GB niekada nenaudoju.

„Xcode“ aplikacijoje „Platforms“ aplanko turinio užimama vieta.

Nors 8GB nėra daug, bet ilgainiui kaupiantis kuriamų aplikacijų versijoms ir kompiuteryje apsigyvenant kitiems failams - šitie papildomi 8GB gali būti labai naudingi. Kita vertus, sena programuotojų taisyklė teigia: pasirūpinkite baitais, o kilobaitiai jau patys savimi pasirūpins“. Aišku ši taisyklė labai sena, bet peskaičiavus į dabartinius duomenų kiekius ji vis tiek išlieka aktuali.

„Xcode“ aplikacijoje „Platforms“ aplanke esančio įvairioms platformoms skirtų aplankų turinio užimama vieta.

Taigi triname tai ko nenaudojame. Žemiau pateiktos „Terminal“ aplikacijos komandos, bet galite naudoti Jums priimtinus metodus:

(dvi komandos eilutės)

cd /Applications/Xcode.app/Contents/Developer/Platforms/
sudo rm -rf AppleTV* Watch* iPhone*

Jei kuriate vienai iš aukščiau paminėtų platformų - jos nerašykite, o jei nekuriate aplikacijų „Mac“ kompiuteriams papildomus 410MB galite sutaupyti į komandą įrašydami MacOSX*

Pavyzdžiui mano aukščiau kaip pavyzdys duota komanda leis sutaupyti kompiuteryje 8,46GB disko vietos. Jei šito negana?

 • jei nenaudojate „Swift“ - galite sutaupyti dar kiek daugiau nei pusę gigabaito

  (viena komandos eilutė)

  sudo rm -rf /Applications/Xcode.app/Contents/Developer/Toolchains/Swift_2.3.xctoolchain
 • neprogramuojate „iOS“ galite sutaupyti dar nuo 800MB iki 3,1GB disko vietos (šio aplanko dydis banguoja priklausomai nuo „Xcode“ versijos).
  rm -rf ~/Library/Developer/Xcode/iOS\\ DeviceSupport/
 • ištrindami „iPhone“, „iPad“ ir t.t. simuliatorių palaikymo aplanką galite sutaupyti dar kiek daugiau nei 1GB.
  rm -rf ~/Library/Developer/CoreSimulator/Devices/*

Taigi priklausomai kokioms „Apple“ platformoms kuriate galite sutaupyti nemažai vietos diske. Pavyzdžiui kadangi mane domina tik „Mac“ kompiuteriams skirta platforma - ištrynus nereikalingus aplankus ir jų turinį sutaupau apie 12GB disko vietos.

Trindami būkite dėmesingi ir trinkite tik tai ko nereikia, aišku persistengus galima atsisiųsti „Xcode“ iš naujo ir ištrinti tai ko reikia, kaip beje šią švarinimosi procedūrą reikės pakartoti ir po „Apple“ išleisto kiekvieno „Xcode“ atnaujinimo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų