Ką reikėtų turėti omenyje naujų 13″ MacBook Pro (2015) pirkėjams

MacBook Pro 13″ - modelio numeris ant kompiuterio dugno. Nuotrauka: iFixit
Nuotrauka: iFixit

Apple neseniai atnaujino savo 13″ MacBook Pro Retina kompiuterius, kurių taip pat kaip ir senųjų atrodanti išorė slepia nemažai naujovių.

Kartu su naujuoju MacBook kompiuteriu, kovo 9 dieną Apple paskelbė atnaujinanti ir 13″ MacBook Pro kompiuterius, kurie dabar turės naujo tipo trackpadą. Tačiau tai nėra vienintelis atnaujinimas šiame MacBook Pro kompiuteryje, nors iš išorės jis niekuo nesiskiria nuo savo senesnių aliumininių brolių.

iFixit kolektyvas mėgstantis ne tik taisyti, bet ir nesugedusius įrenginius išardyti išrakinėjo naująjį 13″ MacBook Pro Retina ir aptiko jame porą dalykų, kuriuos naudinga žinoti dar prieš įsigyjant šį kompiuterį:

 • SSD šiame Mac'e nėra standartinis (naudojamas Apple standarto diskas)
 • RAM įlituotas motininėje plokštėje

Šie du veiksniai reiškia, kad greičiausiai gyventi turėsite su tokių 13″ MacBook Pro Retina pajėgumų kompiuteriu, kokį nusipirksite, nes RAM pasikeisti ar padidinti jo kiekio negalėsite, o ir disko pakeisti negalėsite, nebent kas nors, kada nors pagamins tokį SSD specialiai Apple kompiuteriams, atitinkantį Apple naudojamą standartą, tokį pat patikimą kokį naudoja Apple tik kažkodėl didesnės talpos už mažiau pinigų…

Taigi nepamirškite besidžiaugdami atnaujintu modeliu ir naujomis trackpado galimybėmis pasirinkti tokį modelį, kurio užtektų visam numatytam laikui, kitaip ir liksite „amžiams“ su 8GB RAM, kas be abejo nėra mažai jei kompiuteris naudojamas tik naršymui po internetą ir laiškų skaitymui bei rašymui, tačiau tokiu atveju gal vertėtų pagalvoti ne apie Pro modelį.

MacBook Pro 13″. Nuotrauka: iFixit
Nuotrauka: iFixit

iFixit komanda naują 13″ MacBook Pro kompiuterio ardomumą, remonto lengvumą bei atnaujinimo galimybes įvertino žemiausiu „1 iš 10“ balu, nes :

 • naudojami Apple standarto penkialapiai varžtai (reikalingi specialūs atskuktuvai)
 • baterijos yra priklijuotos prie korpuso (norint pakeisti trackpadą, teks atplėšti visas baterijas)
 • Retina ekranas yra vienas blokas be apsauginio stiklo (tai reiškia, kad jei kas nutiks tame bloke teks keisti jį visą)
 • RAM įlituotas motininėje plokštėje (nėra galimybės padidinti kiekio)
 • Naudojamas Apple standarto SSD (nėra galimybės pakeisti į kitą)
MacBook Pro 13″. Nuotrauka: iFixit
Nuotrauka: iFixit
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 18 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Dėkoju už info, buvau sugalvojęs įsigyti būtent tokį modelį, bet dabar galvoju, kad reikalas kvepia sh..., teks galvoti iš naujo :)

 2. Cia ipad su klaviatura ir patobulinimais

 3. Nežinau ar taip jau blogai Apple ssd diskas, jei jis dvigubai greitesnis už prieš tai dedamus

 4. Kaip suprasti Apple standarto SSD? Tipo ta mikroschema? Sian kaip tik ardziau savo sugedusi Macbook Air ir turejau internete ziureti kur SSD pasislepes, o jis pasirodo po akim ;) Perdejau ji i kita kompa pabandyt ir puikiai veikia, tai reiskia galima ir didesnes talpos nusipirkti...Ar cia dar kazkoks kitoks?

  • Priklausomai nuo to kurių metų Air. Jei neklystu nuo 2013 metų Apple naudoja kitokius - savo tipo diskus.
   Žemiau paveiksliukas kaip atrodo Apple tipo diskai esantys 2015 metų 13″ MacBook Pro.
   2015 metų MacBook Pro kompiuterio SSD diskas
   Ar tokį diską buvote įdėjęs (tokiuosi ne perdėjęs ;) ) į kitą kompiuterį?
   Samsung S4LN058A01 PCIe 3.0 x4 AHCI flash kontroleris
   Samsung K4E4E324ED 512 MB LPDDR3 DRAM
   8 x Samsung K9LDGY8S1D-XCK0 16 GB flash talpa (viso 128 GB)

 5. Toks pat, pas mane air early 2014. Kur rasiau, kad viena sultim vaikas apipyle :) Issikovojau is Amazono, kad nauja atsiustu, nes per ilgai taise, sena taip pat grazino :) Del to senaji pradejau siandien ardyt ;)

 6. ar tikrai taip viskas nauja? mano rMBP 13" mid 2014 - kad irgi buvo triūbaujama, kad tiek SSD, tiek RAM jame įklijuoti... tad ar tikrai kažkas pasikeitė?

 7. Taip mano Pro retina mid 2014 pirktas JAV, ir modelis butent A1502, tai kaip cia gaunasi, kad jame taip pat SSD ir RAM nekeiciami?

 8. Praeis 5 metai, kils minčių pasikeisti į to laikmečio laptopą. Ne amžiams juk kompas...

  • Kokie penki? :))) dabar jau nieko nebelieka kaip tik keisti macbookus kas du metus, garantija pasibaigė ir ate, parduoti antrinėje rinkoje už ~50% likutinės ir imi naują. Tas pats ir su iphonais, ipadais, apskritai su visa apple produkcija. Naudojiesi tik iki tol kol galioja garantinis, ne ilgiau. Anksčiau, kai pats galėjai viską ka tik nori pasikeisti (batarke, harda, rama) buvo viskas kitaip, bet tai jau istorija. Seliavi.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų