Neoriginalaus įkroviklio kaina - gyvybė
23-jų metų kinietė Ma Ailun, kuri žuvo nuo elektros šoko kai atsiliepė savo, į elektros lizdą krautis pajungtu iPhone, greičiausiai naudojo ne Apple gamybos įkroviklį.
Kinijos spauda praneša, kad 23 metų Ma Ailun naudojo ne Apple gamybos įkroviklį kai žuvo naudodamasi savo iPhone 4 (anksčiau spauda rašė, kad tai iPhone 5), kuris buvo pajungtas krautis.
„Neoriginalūs įkrovikliai, kartais būna prastos kokybės“, - sakė Kinijos telekomunikacijų ekspertas Xiang Ligang. „Kondensatoriai ir apsauga juose gali būti prastos kokybės ir praleisti 220 voltų elektros srovę tiesiai į įrenginį“.
Pietų Kinijos oro linijų stiuardesė Ma Ailun, liepos 11 dieną, savo namuose Ksindžiang’e krovė savo iPhone 4 ir atsiliepusi į skambutį gavo mirtiną elektros energijos smūgį.
Kita, spaudoje minima galimybė yra, kad „įkroviklis galėjo būti skirtas Honkongo, Taivanio ar Japonijos rinkoms, kur naudojama 110 voltų elektros energijos tinklas“. Nežiūrint netikslumo dėl Honkongo kur naudojama 220 voltų elektros tinklas, nors kai kuruose viešbučiuose galima rasti ir 120 voltų elektros rozečių ir Japonijos, kur elektros rozetėse 100 voltų elektros įtampa - dabartiniai įkrovikliai, paprastai, leidžia naudoti juos tiek 100–240 voltų elektros tinkluose.
Įprastu tokiai situacijai atveju, elektros srovė iš sugedusio įkroviklio turėjo perkaitinti telefono korpusą taip pažeisdama elektroniką prietaiso viduje ir sugadindama įrenginį. Ma iPhone 4 atveju, tiek jos naudotas telefonas, tiek laidas ir įkroviklis veikia, nors ant telefono korpuso ir matosi elektros iškrovos paliktos žymės.
Apple pasiuntė Ma Ailun šeimai užuojautą ir apgailestauja dėl įvykusio incidento, bei sako, kad tiria šį įvykį.
Tai nėra vienintelis, pastaruoju metu, nutikęs tokio tipo incidentas. Kinijos laikraštis „Pekino rytinės naujienos“ antradienį pranešė, kad Kinijoje, 30-metis Wu Jian Tong buvo „papurtytas“ tokiomis pačiomis aplinkybėmis (naudojant iPhone 4 ir neoriginalų įkroviklį bei atsiliepiant į skambutį, kai telefonas buvo pajungtas krautis). Vyras, šiuo metu yra komos būsenoje ir guli Pekino ligoninės reanimacijos skyriuje.
O tai kodel tokiu nesamoniu nera su usb pakrovikliais, juk ten dar didensnis kalnas neorginaliu pakrovikliu
Yra su visokiais pakrovikliais. Viskas kas kišama į elektrą ir paskui jungiama prie to prie ko lietiesi - gali, tam tikromis sąlygomis, priversi akyse užsižiebti lemputėms. Kiek mano atmintis neša, tai periodiškai pasikartoja tai su kompais tai su telefonais. Seniausias atmintin dabar patekęs atvejis tai kažkur 2004 metais taip kraudamas telefoną į skambitį atsiliepęs indas.
Problema, matyt, ne tame originalus įkroviklis ar ne - didesnė bėda jei pigus ir neoriginalus tai jame gali būti naudojamos nekokybiškos detalės, nekokybiškas surinkimas ir kontrolės stoka (kei tokia iš viso yra).
Bet su senais apple pakrovejais ir to nebuvo, nors ten ir diziulis kalnas neorginaliu, net ir as kelis turiu.