Bitė pranešė įjungusi HD kokybės balso paslaugą savo vartotojams

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ pirmoji Lietuvoje pristatė galimybę telefonu bendrauti aukštos skambučių kokybės ryšiu – HD balsas (HD voice). Tai naujas įprastų skambučių standartas ir pirmoji pasaulinė inovacija šioje srityje per pastaruosius 20 metų. Vartotojams jis leidžia girdėti natūralesnį pašnekovo balsą bei sumažina foninio triukšmo garsą.

HD balsas skambučių kokybe mėgautis gali naujausių ir nebūtinai brangiausių išmaniųjų telefonų savininkai. Kai kurie telefonai apie priimamą naujojo standarto skambutį vartotojams praneša ir ekrane – matomos raidės HD. Tačiau net jei jos nebus rodomos, Bitės vartotojai pajaus akivaizdų garso kokybės skirtumą.

Bitės“ vadovo teigimu, jei vieno iš pašnekovų operatorius ar telefono modelis nepalaiko šio standarto, pokalbio garso kokybė šiek tiek sumažės. Tačiau „Bitės“ klientams garso kokybė bus žymiai geresnė ir balsas girdimas raiškiau nei kitų operatorių vartotojams – girdės įprastą garsą.

Apie HD balso paslaugą „Bitė“ rašo:

  • pašnekovą visuomet girdėsite aiškiai ir garsiai, lyg būtumėte šalia;
  • galėsite lengvai susikalbėti telefonu net labai triukšmingoje aplinkoje - HD paslauga sumažins aplinkos garsus;
  • balsas per pokalbį skambės natūraliau;
  • net ir kalbėdami tyliau (pavyzdžiui, apie konfidencialius dalykus), būsite tikri, kad Jūsų pašnekovas viską girdi puikiai;

Įprasto skambučio metu perduodami nuo 300Hz iki 3,4kHz dažnio garsai, o HD balsas skambučių metu šis spektras išplečiamas beveik dvigubai. Pastarasis standartas leidžia perduoti nuo 50Hz iki 7kHz dažnio garsus, todėl pokalbio metu girdimas balsas yra sodresnis.
Šiuo metu „Bitės“ vartotojai nemokamus HD balsas skambučius gali išmėginti visoje Lietuvoje 3G tinkle. Bitė žada ir ateityje šios paslaugos neapmokestinti.

„Tele2“ HD balso paslaugą šiuo metu dar testuoja, o vartotojams žada pasiūlyti rudenį. Tele 2 žada HD balso paslaugą savo vartotojams įjungti tiek 3G, tiek ir 2G tinkle.

HD balsas jau yra pristatytas JAV, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Suomijoje, Saudo Arabijoje, Kanadoje ir kitose šalyse.

Keli telefonų, palaikančių HD balso paslaugą, modeliai (sąrašas nepilnas ir HD balsas paslaugą palaikančių telefonų modelių yra daugiau):
Apple iPhone 5
Samsung Galaxy S 3
Samsung Galaxy S 4
Samsung Galaxy Note II
HTC One S
HTC One X
HTC 8x
HTC One SV
Nokia Astound
Nokia Lumia 521
Nokia Lumia 610
Nokia Lumia 700
Nokia Lumia 800
Nokia Lumia 820
Nokia E6
Nokia E7
Sony Xperia Z
Sony Xperia SP
Nokia C7
Nokia N8
Sony Xperia Ray
Sony Xperia TX
Sony Xperia S
Huawei Ascend G526
Huawei G300/G300+
Huawei X3
Blackberry Q10

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Į viršų