Apple 5% kompiuterių rinkos ir 45% jos pelno

Temos: Apple, Statistika

Pradėjus su PC fanais kalbėti apie Apple vs PC reikalus, ilgai netrunka kol išgirsti pareiškimą, kad Apple kontroliuoja išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių rinką, bet Apple kompiuteriai užima mažą rinkos dalį.

Ir tas yra tiesa, tačiau bet kuris PC gamintojas (tokie kaip Dell, HP ar ASUS) galėtų „užmušti“ už šansą turtėti tokią rinkos dalį kaip turi Apple jei tuo pačiu gautų ir Apple turimą tos rinkos pelno dalį.

Kompiuterių rinkos pelno pasiskirstymas 2012/4
Šaltinis: www.asymco.com
Kompiuteriu Rinka Issiusti Kompiuteriai 2012-4
Šaltinis: www.asymco.com

Apple turėdamas tik 5% kompiuterių rinkos pasiglemžė 45% tos rinkos pelno pyrago gabalą.

Iš grafiko viršuje matome, kad sekantis rinkos žaidėjas pagal gaunamą pelno dalį yra Dell atsilaužiantis 13% kompiuterių rinkos pelno dalį. Didžiausia PC gamintojų problema yra ne tai, kad jie „užsimeta“ ne daug – dešimtmečiais jų pelnas nebuvo didelis, bet ta, kad labai sumažėjo parduodamų kompiuterių kiekis, leidęs PC gamintojams ankščiau išgyventi „užsimetus“ nedaug. Pagrindiniai kompiuterių pardavimų kiekio kritimo kaltininkai – išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai tokie kaip iPad.

Apple pelnas išmaniųjų telefonų rinkos dalyje yra 72% visos šios rinkos gaunamo pelno.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų