38-os 2022 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

38-os 2022 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Išleistas „iOS 16.0.2“ atnaujinimas. Anksčiau šį mėnesį „Apple“ išleido savo naujausius „iPhone“ ir mobiliąsias platformas ir apie keletą erzinančių klaidų greitai sužinojo vartotojai. Geros naujienos yra tai, kad technologijų milžinas greitai sukūrė pataisas problemoms išspręsti ir dabar jas išleido su iOS 16.0.2 naujinimu. Viena iš problemų, kurias išsprendžia naujinimas, yra „iPhone 14 Pro“ suderinamumo su trečiųjų šalių programomis, naudojančiomis jo fotoaparatą, pvz., „Instagram“, „TikTok“ ir „Snapchat“, problemos. Naudotojai pastebėjo, kad kai jie paleidžia šias programas ir naudoja įrenginio galinę kamerą, fotoaparato vaizdas ekrane sujuda, o telefonas sklinda šlifavimo ir barškėjimo garsai. Savo pataisų pastabose „Apple“ teigė, kad atnaujinimas išsprendžia problemą, kai „kamera gali vibruoti ir sukelti neryškias nuotraukas, kai fotografuojama naudojant kai kurias trečiųjų šalių programas „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“. Bendrovė nepaaiškino, kodėl tai buvo, tačiau gali būti, kad aplikacijos nebuvo gerai suderintos su įrenginio optine vaizdo stabilizavimo sistema, todėl ir kilo problemų.
 • „Apple“ paskelbė apie būsimo „AirPods Pro 2“ programinės įrangos išleidimą. Remiantis palaikymo dokumentu, 5A374 programinės įrangos versija papildo ausines naujomis galimybėmis.
 • „Apple“ išleido „watchOS 9.0.1“, skirtą „Apple Watch Ultra“. Sukūrimo numeris yra 20R8380. Tikėtina, kad šiame leidime yra klaidų pataisymų ir patobulinimų.
 • „Pixelmator“ paskelbė apie „Pixelmator Pro 3“ išleidimą, kuriame yra visiškai naujas būdas kurti dizainus su daugiau nei 200 lengvai naudojamų šablonų, 16 visiškai pritaikomų maketų, dirbtinio intelekto valdomo šablonų redagavimo, dokumentų spalvų paletėmis ir kt.
 • „Apple“ išleido „Safari Technology Preview 154“, naujausią kūrėjams skirtos interneto naršyklės versiją.
 • „YouTube“ naudotojas ėmėsi gana ekstremalių priemonių, kad išbandytų naują „Apple“ avarijų aptikimo funkciją. Per rugsėjį vykusį „Far Out“ renginį „Apple“ paskelbė „Crash Detection“: naują funkciją, leidžiančią jūsų įrenginiui pranešti pagalbos tarnyboms, jei patekote į avariją. „YouTube“ naudotojas tiesiogine prasme išbandė naująją funkciją ir nustatė, kad naujoji „Apple“ avarinė SOS funkcija gali patikimai veikti transporto priemonės susidūrimo atveju.
 • „iFixit“ paskelbė „iPhone 14 Pro Max“ išardymo detales.
 • „iPhone 14 Pro Max“ vs „Galaxy S22 Ultra“ dūžio testas.
 • Emotikon’ams sukako 40 metų. Anot „Gizmodo“, kelis klavišų paspaudimus, kurie susijungs ir suformuotų pirmąją pasaulyje šypsenėlę, sukūrė profesorius Scott E Fahlman iš Carnegie Mellon universiteto, kuris 1982 m. rugsėjo 19 d. paskelbė „šypsenėlę“ mokyklos internetinėje skelbimų lentoje.
 • „App Store“ aplikacijų kainos greitai išaugs. Pirmadienį „Apple“ paskelbė, kad netrukus padidins „App Store“ esančių aplikacijų kainas keliose šalyse, įskaitant Japoniją, Pietų Korėją ir daugelį kitų šalių Europoje. Visose šalyse, kurios naudoja eurą aplikacijų kainos išaugs. Kainų padidinimas nuo spalio mėnesio įsigalios tiek „App Store“ programėlėms, tiek pirkiniams programėlėje.
 • „iOS 15.6.1“ buvo išleista „iPhone“ ir „iPad“ naudotojams prieš mėnesį. Tačiau praėjusią savaitę oficialiai išleidus „iOS 16“, „Apple“ nustojo pasirašyti „iOS 15.6.1“, tačiau vis dar yra būdas grąžinti versiją iš „iOS 16“ į „iOS 15“. Tačiau iš „iOS 15.6.1“ į žemesnę „iOS“ versiją grįžti būdo nebėra.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite „App Store“. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ar jau yra prasmė atnaujinti į iOS 16.0.2, ar dar palaukim 16.1?

 2. Tai laukiam 16.1? :)

 3. Naudoju Ipad Mini 4 ir negausiu ipados 16

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų