Kaip perkelti duomenis iš Android į iPhone, iPad ar iPod touch (iOS 7)

Jei naudojate „Android“ įrenginį ir pagaliau įsigijote „iPhone“ (ar gavote dovanų), jūs tikriausiai turite galybę duomenų, kuriuos norite perkelti į savo naująjį įrenginį. Ir nors duomenų perkėlimas iš „Android“ į „iOS“ nėra sudėtingas, tačiau reikia žinoti kur tų duomenų ieškoti bei į kur ir kaip tuos duomenis įkelti.

Jei tai pirmasis jūsų „iOS“ įrenginys, noriu pasveikinti atvykus į „Apple“ eko-sistemą. Tikiuosi nenusivilsite.

Iš Android prie Apple

Žemiau pateiksiu trumpą apžvalgą apie taip, kaip saugiai perkelti duomenis iš „Android“ į „iPhone“ ar „iPad“.

Duomenų perkėlimas specialios aplikacijos pagalba

Paprasčiausias būdas iš „Android“ įrenginio „Google“ paskyras, žymas, žinutes, kontaktus ir nuotraukas perkelti į „iPhone“ yra pasinaudoti „Apple“, specialiai tam tikslui sukurta „Move to iOS“ aplikacija, kurią atsisiųsti į savo „Android“ įrenginius galite iš „Google Play“.

Kai konfigūruodami „iPhone“ prieisite iki „Apps & Data“ skirsnio - pasirinkite „Perkelti duomenis iš „Android“ įrenginio“ būdą. Žemiau trumpas video kaip perkelti duomenis iš „Android“ į „iPhone“ „Move to iOS“ aplikacijos pagalba.

Alternatyvūs duomenų perkėlimo būdai

Nors „iOS“ viskas paprasta ir aišku, tačiau su pagalba dažnai paprasčiau. Yra du pagrindiniai duomenų perkėlimo iš vieno įrenginio („Android“) į kitą („iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“) principai:

 • Galite naudoti kompiuterinių debesų (Cloud) tarnybas tokiu būdu išsaugodami failus ten kur prieigą prie jų turės abudu įrenginiai.
 • Rankiniu būdu išeksportuoti ar perkopijuoti duomenis iš senojo įrenginio į kompiuterį ir tada juos suimportuoti iš kompiuterio į „iOS“ įrenginį. Šis būdas tinka, jei norite kontaktus perkelti iš Google serverio į „iCloud“ ir tokiu būdu turėti geresnį suderinamumą su kitomis „Apple“ aplikacijomis Mac kompiuteriuose ir didesnes galimybes.

Nesvarbu, kurį iš šių būdų pasirinksite - abu jie puikiai tinka. Galite net naudoti juos abu: vieniems duomenų tipams vieną būdą, o kitiems duomenims - kitą. Tačiau, jei turite „Dropbox“ paskyrą, „Gmail“ adresą ir „Twitter“ paskyrą - galite rinktis kompiuterinių debesų būdą, o jei neturite - duomenis perkelti per kompiuterį.

Kompiuterinių debesų būdas informacijos perkėlimui

Paprasta „Android“ ir „iOS“ įrenginiai puikiai veikia su „Google“ paslaugomis. Daugelis „Android“ įrenginių vartotojų savo kontaktų ir elektroninio pašto informaciją saugo „Google“ serveriuose.

Norint šią informaciją turėti „iOS“ įrenginyje tereikia jame sukonfigūruoti Google paskyras.

Kontaktai ir kalendorius

Google rekomenduoja kontaktų informacijai saugoti naudoti „CardDAV“, o kalendoriams „CalDAV“ standartus. Tokiu būdu duomenys automatiškai sinchronizuosis tiek su taip pat sukonfigūruotais kitais „iOS“ įrenginiais („iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“) bei „iCal“ ar „Calendar“ aplikacijomis „Mac“ kompiuteriuose.

Kontaktų ir kalendorių duomenų sinchronizavimui „iOS“ įrenginiuose su „Google“ serveriais:

 1. Atidarykite Settings aplikaciją savo „iOS“ įrenginyje
 2. Pasirinkite „Mail“, „Contacts“, „Calendars“
 3. Pasirinkite Add Account (jei naidojate „iOS 5“ ar „iOS 6“, tpliau skaitykite šioms „iOS“ versijoms skirtus nustatymų žingsnius)
 4. Pasirinkite „Google“
 5. Įveskite savo „Google“ paskyros informaciją:
  • Name: Įveskite savo vardą (arba tai kaip norite, kad gavę jūsų el. pašto laišką matytų jus nuo ko (From:) lauke
  • User Name: įveskite pilną „Google“ arba „Google Apps“ paskyros elektroninio pašto adresą
  • Password: įveskite aukščiau nurodytos „Google“ paskyros slaptažodį. (jei esatę įjungę dvipakopę patikrą „2 Step verification“, jums reikės sugeneruoti aplikacijai specialų slaptažodį)
  • Description: įveskite paskyros aprašymą (taip jis bus matomas jūsų paskyrų sąraše pvz. „Gmail asmeninis“).
 6. paspauskite ant Next
 7. patikrinkite ar paslaugos, kurias norite sinchronizuoti su Google, yra įjungtos (jungiklis žalias)
 8. Paspauskite ant Save
Aš su Google sinchronizuoju tik elektroninį paštą ir kalendorius (jie ON pozicijoje - žali). Kontaktų ir Notes informacijos su Google nesinchronizuoju, todėl šių paslaugų informacijos sinchronizavimas, mano „iOS“ įrenginio Google paskyros nustatymuose yra išjungtas (OFF pozijicoje)
Aš su Google sinchronizuoju tik elektroninį paštą ir kalendorius (jie ON pozicijoje - žali). Kontaktų ir Notes informacijos su „Google“ nesinchronizuoju, todėl šių paslaugų informacijos sinchronizavimas, mano „iOS“ įrenginio „Google“ paskyros nustatymuose yra išjungtas (OFF pozijicoje)

Atlikus šios veiksmus prasidės automatinis informacijos sinchronizavimas su Google serveriais.

Jei naudojate senesnę „iOS 5“ ar „iOS 6“ versiją - pirmi trys žingsniai tokie patys, bet toliau jums reikės pasirinkti Other > Add CardDAV Account ir server lauke nurodyti: google.com ir toliau vėl tas pats kaip nurodyta aukščiau nuo 6-to žingsnio.

Jei kontaktus sinchronizuojate su keliomis paskyromis, jums reikia nurodyti, kuri iš tų paskyrų yra pagrindinė - su ja bus sinchronizuojami naujų kontaktų informaciją kurią įvesite „iOS“ įrenginyje:

 1. Atidarykite Settings aplikaciją
 2. Pasirinkite Mail, Contacts, Calendars
 3. Paslinkite vaizdą ekrane taip, kad matytumėte žemiau esantį Contacts skirsnį
 4. Paskauskite ant Default Account
 5. Pasirinkite paskyrą, kurią norite būti pagrindine kontaktų informacijai

Jei esate sukūrę kelias elektroninio pašto paskyras, ten pat, tik Mail sekcijoje paspauskite ant Default Account ir nurodykite pagrindinę elektroninio pašto paskyrą. Ji bus naudojama, kai norėsite rašyti naują elektroninį laišką (elektroninio laiško rašymo formoje galima pasirinkti kitą paskyrą, jei tą laišką norite siųsti iš kito, „iOS“ įrenginyje sukonfigūruoto, elektroninio pašto adreso).

Ji naudojate daugiau kalendorių - tą patį padarykite ir Calendars skirsnyje, (Default Account ir nurodykite pagrindinį kalendorių, kuris bus naudojamas naujiems kalendoriaus įrašams. Kuriant kalendoriaus įrašą galėsite pasirinkti kitą kalendorių tam įrašui, jei numatytasis netinka)

Elektroninis paštas

Jei naudojate tik „Gmail“ ir nenaudojate jokių kitų elektroninio pašto paslaugų, bei neplanuojate naudoti „Apple iCloud“, „Microsoft’o“ outlook.com ar kitų el. pašto paskyrų - galite atsisiųsti „Gmail“ aplikaciją skirtą „iOS“ ir naudoti ją daugiau informacijos apie „Google Gmail“ aplikaciją skirtą „iPhone“ ir „iPad“ rasite „Google“ pagalbos svetainėje. Tačiau jei naudojate, ar ateityje planuojate naudoti daugiau elektroninio pašto paskyrų bei labiau įsilieti į „Apple“ eko-sistemą - galite naudoti „iOS Mail“ aplikaciją esančią „iOS“ sistemos dalimi - ji taip pat puikiai veikia su „Gmail“.

Tokiu atveju gali būti tikslinga atjungti elektroninio pašto sinchronizavimą, jei tokį įjungėte aukščiau, skirsnyje „Kontaktai ir kalendorius“ aprašytu būdu. Tų pačių paskyrų sinchronizavimas keliose skirtingose aplikacijose gali įtakoti per didelį duomenų ar vietos įrenginyje naudojimą be papildomos naudos.

Informacijos perkėlimas rankiniu būdu

Jei norite duomenų perkėlimui pasinaudoti kompiuteriu ar pageidaujate patirti „Apple“ eko-sistemos džiaugsmą (daugiau džiaugsmo, jei naudojate ir „Mac“ kompiuterius bei kitus „iOS“ įrenginius) ir duomenis perkelti rankiniu būdu:

Kontaktų informacijos perkėlimas
 • Savo „Android“ įrenginyje atidarykite Contacts
 • Paspauskite ant Meniu mygtuko ir pasirinkite Import/Export
 • Pasirinkite Export to Storage
 • Nurodykite kontaktų informaciją, kurią norite perkelti ir pasirinkite OK

.vcf failas bus perkeltas į SD kortelę iš kur jį galite nukopijuoti į kompiuterį bei suimportuoti į „Mac“. Jūs taip pat tą failą galite persiųsti sau elektroninio pašto pagalba ir gavę tą laišką „iOS“ įrenginyje, paspauskite ant prisegto failo ir pasirinkite Add all contacts.

Gali būti, kad kai kuri suimportuota informacija bus neteisingai patalpinta tam tikruose laukuose. Jei naudojate Mac kompiuterį ar kontaktus suimportavote į „iCloud“ paskyrą - galite juos nesunkiai sutvarkyti ar „OS X Contacts“ aplikacijoje arba prisijungę prie icloud.com. Atminkite, kad jei buvote priskyrę savo kontaktams grafinę informaciją (nuotraukas ar paveiksliukus) jie gali nepersikelti arba kontaktui skambinant būti nedideli (ne per visą ekraną), nes Google šiam tikslui naudoja nedidelius failus. Tokiu atveju neliks nieko kito, kaip tik kiekvienam kontaktui, iš naujo, priskirti paveiksliuką.

Kitų failų perkėlimas

Jei naudojatės PC kompiuteriu - pajunkite „Android“ įrenginį prie jo USB pagalba ir SD kortelės turinys bus matomas kaip išorinis diskas, tada galite iš jo nukopijuoti reikalingus failus į kompiuterį.

Jei esate Mac vartotojas “ jums reikės įdiegti Android File Transfer aplikaciją skirtą OS X. Šios aplikacijos pagalba galėsite naršyti po failus ir aplankus esančius jūsų „Android“ telefone. Paveiksliukų/nuotraukų perkėlimui galima naudoti ir iTunes, tačiau patogiau yra naudoti Android File Transfer aplikaciją, nes ji leidžia prieiti prie visų failų iš karto.

Nuotraukų ir Video importavimas į „iOS“ įrenginį

Kai nuotraukas ir video medžiagą perkėlėte į kompiuterį ir patalpinote ten, kur norite jas saugoti:

 • pajunkite savo naujai aktyvuotą „iOS“ įrenginį prie „iTunes“ (jei esate tai darę anksčiau ir aktyvavę sinchronizaciją per Wi-Fi pajungti nereikia)
 • Paspauskite „iTunes“ ant savo įrenginio pavadinimo (arba jei pajungti keli tada pasirinkite iš įrenginių sąrašo)
 • Pažymėkte Sync Photos
 • Paspauskite ant Choose Folder ir nurodykite aplanką, kuriame yra nuotraukos, kurias norite sinchronizuoti su „iOS“ įrenginiu.

Muzikos failų importavimas į „iOS“ įrenginį

 • Jei naudojate Mac kompiuterį pasinaudokite „Finder“, o jei PC - „Windows Explorer“ aplikacija ir pertepkite muzikos failus ant savo „iOS“ įrenginio „iTunes“ aplikacijoje.
 • Susinchronizuokite „iTunes“ su „iOS“ įrenginiu ir muzika bus perkelta.

Geriausia yra kai muzikos failuose esanti meta informacija yra tvarkinga, tada albumams priklausančios dainos ir video atitinkamai „sugula“ ir iTunes bei „iOS“ įrenginiuose. Todėl, prieš sinchronizuojant ją su „iOS“ įrenginiu patikrinkite ar visi albumai ir dainos turi atitinkamą informaciją (kūrinių pavadinimus ir albumų informaciją bei yra teisingai sugrupuoti). Jei muziką esate įsigiję legaliai, kaip taisyklė to daryti nereikia ir visa informacija jau yra failuose, o iTunes remdamasi ta informacija juos teisingai suskirsto.

jei norite perkelti SMS žinutes esančias „Android“ telefone į „iPhone“, teks pasinaudoti trečiųjų šalių sukurtais sprendimais. Viena, tokią galimybę suteikiančių, aplikacijų yra „Backuptrans iPhone Android SMS Transfer +“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O yra koks budas perkelti numerius rankiniu budu is android i kompiuteri pries tai telefone nieko nenustacius? Nes telefono ekranas suduzes ir nieko neimanoma nustatyti.

 2. Sveiki, ar yra budas i jau sukonfiguruota iphone perkelti foto is android ?

 3. O, ar sukonfiguruotam iphone įmanoma naudotis specialia perkėlimo aplikacija? Ir ar 5s iphone turi tą programą?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų