Ką daryti prieš parduodant iPhone, iPad ar iPod touch arba prieš įsigyjant jį „iš rankų“ (iOS 7)

Jei nutarėte parduoti savo „iOS“ įrenginį - prieš parduodami ar atiduodami jį pasirūpinkite, kad naujasis savininkas negautų jums skirtų žinučių, neprieitų prie jūsų asmeninių duomenų ar „Apple ID“. Taip pat ir įsigijus „iOS“ įrenginį „iš rankų“ pasirūpinkite, kad buvęs „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ savininkas negalėtų juo pasinaudoti ir prieiti prie įrenginyje esančių jūsų duomenų.

2013-09-21 Straipsnis papildytas informacija susijusia su iOS 7. Papildomai paskaitykite: „Jei nutarėte parduoti iPhone, iPad ar iPod touch su įdiegta iOS 7 ar tokį įsigijote iš rankų“.

Prieš parduodant „iPhone“, „iPod touch“ ar „iPad“ reikėtų padaryti, kad jūsų asmeninė informacija nebūtų prieinama naujajam savininkui.

Jei įsigijote „iOS“ prietaisą iš rankų įsitikinkite, kad jis nėra pririštas prie kokio nors tinklo, arba jei pririštas - tai prie to, kurio SIM kortelę naudosite. Taip pat įsitikinkite, kad „iOS“ prietaisui nėra padarytas „jailbreak'as“. Jei yra galimybė patikrinkite, kad telefonas nėra vogtas (registruotas kaip vogtas), tai padaryti galite tokias paslaugas teikiančiose interneto svetainėse, nes priešingu atveju gali laukti nemalonūs siurprizai - nuo „iPhone“ neveikimo išvykus į užsienį iki bendravimo su „valdiškais namais“.

Papildyta po „iOS 7“ išleidimo: Kaip patikrinti ar įrenginys nėra susietas su „Apple ID“ perkant iš rankų skaitykite straipsnyje: „Jei nutarėte parduoti „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ su įdiegta „iOS 7“ ar tokį įsigijote iš rankų“. Tai svarbus žingsnis, nes jei įrenginys susietas su senojo savininko „Apple/iCloud ID“ paskyra ir jūs nežinote jos slaptažodžio - įrenginiu naudotis negalėsite.“

Netrinkite rankiniu būdu kontaktų, kalendorių, priminimų, dokumentų, nuotraukų iš „photo stream“ ar kitų „iCloud“ duomenų kai esate prisijungę prie „iCloud“ paskyros nes tokie veiksmai ištrins šiuos duomenis ne tik iš jūsų Mac kompiuterio, bet ir iš „iCloud“ serverio bei visų kitų „iOS“ ar „OS X“ prietaisų, kurie sinchronizuoja duomenis su jūsų „iCloud“ paskyra. Žemiau aprašomi žingsniai paaiškins, kaip panaikinti iCloud paskyrą „Mac“ kompiuteryje ir išsaugoti „iCloud“ duomenis kituose įrenginiuose bei galimybę juos turėti naujajame „Mac“ kompiuteryje.

1. Išsaugokite „iPhone“ esančius duomenis

Norėdami įsigiję naują „iPhone“ vėl be vargo atstatyti visus duomenis naujajame, pradžioje turėtumėte juos išsaugoti. Dėl tikrumo geriau išsaugoti dviem skirtingom kopijom - viena kompiuteryje, o kita „iCloud“.

Jei nenaudojate Wi-Fi sinchronizacijos - pajunkite „iPhone“ prie kompiuterio

 • Atidarykite „iTunes“
 • iTunes aplikacijoje pasirinkite „iPhone“
 • Viršuje esančioje parinkčių juostoje paspauskite ant Summary
 • Pažymėkite „This Computer“ A

  Jei norite, kad išsaugant duomenis kompiuteryje būtų išsaugoti ir visų paskyrų slaptažodžiai turite pažymėti „Encrypt iPhone backup“. Apie tai plačiau paskaityti galite straipsnyje „Kaip perkelti slaptažodžius į naują „iPhone“ ar kitą „iOS“ įrenginį“.

 • Spauskite „Back Up Now“ B
 • Kai atsarginė iPhone duomenų kopija kompiuteryje bus išsaugota pereikite prie kopijos išsaugojimo „iCloud
 • Pažymėkite „iCloudC
 • Spauskite „Back Up Now“ B

Jei „iPhone“ nesinchronizuojate su „iTunes“ ar atsarginę iPhone duomenų kopiją norite išsaugoti „iCloud“ tiesiai iš „iPhone“: „iPhone“ atidarykite aplikaciją Settings > iCloud > Storage & Backup ir paspauskite Back Up Now

„iPhone“ duomenų išsaugojimas paprastas veiksmas, bet labai svarbus ir sutaupantis daug laiko. Turint „iPhone“ duomenų kopiją - jų atstatymas greitas, paprastas ir neskausmingas.

2. Išjunkite „iMessage“

Atjungiant „iMessage“ apsisaugosite nuo to, kad jūsų ar jums siųstos žinutės nepatektų naujajam „iPhone“ savininkui.

3. Išjunkite „iCloud“

Jei įrenginyje įdiegta „iOS 7“ - panaikinkite įrenginio susiejimą su „iCloud ID“ (Settings > iCloud > Find My iPhone perjunkite į poziciją OFF ir įveskite „iCloud ID“ slaptažodį. Daugiau apie tai kaip atsieti įrenginį nuo „iCloud ID“ skaitykite straipsnyje: „Jei nutarėte parduoti „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ su įdiegta „iOS 7“ ar tokį įsigijote iš rankų“

 • iPhone atidarykite Settings aplikaciją
 • Paspauskite ant iCloud
 • Paspauskite ant Delete Account mygtuko

4. Išjunkite „FaceTime“

 • iPhone atidarykite Settings aplikaciją
 • Paspauskite ant iCloud ← Šis žingsnis nereikalingas jei naudojate „iOS 8“
 • išjunkite „FaceTime“ perjungdami jungiklį į poziciją OFF

5. Išregistruokite telefoną iš „Apple“

Išregistruodami telefoną „Apple“ svetainėje jūs atsiesite jį nuo savo „Apple ID“. Tai svarbus žingsnis ir užima kokią minutę.

Jei tai padarėte -iPhone daugiau nesusietas su jūsų „Apple ID

6. Išimkite SIM kortelę ir deaktyvuokite telefoną

 • pasinaudokite specialiu įrankiu SIM kortelei išimti, jei jo tenturite tiks ir savaržėlė.

7. Atstatytike gamyklinius nustatymus

 • iPhone atidarykite Settings aplikaciją
 • Paspauskite ant General ir tada parinkčių apačioje ant mygtuko Reset
 • Pasirinkite Erase All Content And Settings
 • Patvirtinkite pasirinkimą paspausdami ant Erase iPhone

Duomenų ištrynimo procedūra greita ir paprasta. „iPhone“ persikraus ir atrodys kaip ką tik iš parduotuvės (žinoma jei su juo neatidarinėjote alaus butelių ir nemėtėte).

Galite telefoną išjungti, o naujasis jo savininkas jį susikonfigūruos taip kaip reikia jam.

Jei telefoną ruošiatės parduoti - atminkite, kad visada brangiau parduosite gamykliškai atrakintą telefoną, todėl jei yra galimybė - padarykite tai ir telefoną parduosite greičiau, brangiau ir lengviau.

Jei neturite „iOS“ įrenginio: jį praradote - pakeiskite „Apple ID“ slaptažodį, kad naujasis savininkas negalėtų prieiti prie jūsų asmeninės informacijos.

Papildyta po „iOS 7“ išleidimo: Kaip patikrinti ar įrenginys nėra susietas su „Apple ID“ perkant iš rankų skaitykite straipsnyje: „Jei nutarėte parduoti „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ su įdiegta „iOS 7“ ar tokį įsigijote iš rankų. Tai svarbus žingsnis, nes jei įrenginys susietas su senojo savininko „Apple/iCloud ID“ paskyra ir jūs nežinote jos slaptažodžio - įrenginiu naudotis negalėsite.“ Jei įrenginyje „iOS 6“ ar ankstesnė „iOS“ versiją ir įrenginį įsigijote „iš rankų“, o pirmą kartą jį įjungus (pageidautina pardavėjo akyse) jis jau buvo sukonfigūruotas - ištrinkite visus jame esančius duomenis ir atstatykite į naujo įrenginio būseną (pasirinkite Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings). To nepadarius ir likus buvusio „iOS“ įrenginio vartotojo duomenims, jis gali turėti galimybę prieiti prie jūsų informacijos pvz. žinoti jūsų buvimo vietą, jūs galite gauti žinutes skirtas buvusiam įrenginio vartotojui ir panašiai. Mano patarimus į ką atkreipti dėmesį „iPhone“ perkant iš rankų - rasite straipsnyje: „Australietei du obuoliai iPhone dėžutėse kainavo 1500AUS$“.
Patikrinti ar „iPhone“ atjungta „Activation Lock“ funkcija, jei žinote telefono IMEI ar serijinį numerį, galite ir „Apple“ sukurtu specialiu įrankiu skirtu perkantiems naudotus „iPhone“. Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje: „Apple“ paskelbė įrankį perkantiems „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“ „iš rankų“
Jei planuojate parduoti „Mac“ kompiuterį - prieš tai paskaitykite straipsnį: „Ką daryti prieš parduodant ar atiduodant „Mac“ kompiuterį“.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 24 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sveiki, Įvelta klaidelė viename žingsnyje kuris pasakoja kaip išjungti face time. nereikia eiti į iCloud bent jau pas mane 8,1,3 versijoje nėra. Žingsnis turėtų būti settings>facetime>off.

 2. Sveiki turiu Iphone4s ir ir du ipad ir nebeatgaminu savo prisijungimo prie iphono nes noriu parduoti bet negaliu istrinti duomenu gal galite patarti kaip man tai padaryti bet galiu as juo naudotis tik su ipado prisijungimu aciu uz patarimus

 3. Galite padeti kas nors? Isikeliau nuotraukas is kompiuterio, dabar jos uzima vieta ir niekaip nemoku ju istrinti nei per Itunes nei per telefona (5).. Helpppp....

 4. Sveiki. O kaip galima ištrinti "nugrabinto" telefono duomenis iš itunes kompiuteryje?

 5. Sveiki,

  ar galima registruoti du Iphone telefonus ant vienos iCloud paskyros? Jei taip, tai kaip tai padaryti?
  Ačiū!
  N.

 6. Nera facetime, telefonas is arabijos. Gal kas žino kaip ji atrast?

 7. Sveiki, prisidirbau. ipad paprase atnaujinti sistema ir reikalinga ivesti apple id emeila ir slaptazodi kuris senai istrintas. dabar pastrigau negaliu naudotis kol neatlikti veiksmai.padekit ka tokiu atveju daryt

 8. netinka nei senas emeilas nei pakeistas naujas

 9. taip veikia

 10. Sveiki, kaip reikia istrinti visus duomenis is IPHONE6, kai telefono ekranas neveikia. Noriu istrinti per windows pc itunes. tiek iclouda atjungti tiek visus kitus duomenis. Man nesuranda to puslapio kur reikia "unregister" ir dar kad visos foto ir pan issitrintu. ka daryti?

 11. Sveiki,
  Nupirkau duktrai iPhone SE ir priregistravau kaip savo iPhone. Dabar viskas dubliuojasi. Jei man skambina, skamba ir jos tel.,Ji siunciasi zaidimus ir man ateina.
  Kaip atskirt abu?
  Bijau saskaita trint is jos tel.kad nedingtu viskas is mano tel.

  • Reikėtų dukrai sukurti jos Apple ID ir jei ji dar vaikas jos Apple ID prijungti prie savojo per family sharing. Jei atjungiant dukros tekefoną nuo Jūsų Apple ID klaus ar norite ištrinti duomenis - pasirinkite, kad trinti iš telefono, bet ne iCloud.
   Taip pat atjunkite dukros telefone Messages, Facetime ir iCloud nuo jūsų Apple/iCloud ID.
   Sukurkite dukrai iCloud ID, jis yra ir Apple ID ir juo prijunkite visas paslaugas.

 12. Sveiki!turiu toki klausymuka😊noriu istrinti savo korteles duomenys is telefono,nes buna tokiu sitiuaciju kad patys nuskaiciuoja pinigus uz kazkokia programele.tad noriu apsisauguoti biski.kaip imanoma tai padaryt?tel:iphone7plius.aciu už belekokia informacija😊

  • Patys nenuskaičiuoja, jei neperkate aplikacijos ar prenumeratos. Reikia žiūrėti su kuo sutinki ir ką spaudai.
   Pakeisti su Apple ID susietą mokėjimo būdą galite: telefone atidariusi Settings aplikaciją → paspaudus ant jos viršuje esančio savo vardo → iTunes & App Store → pspauskite ant savo Apple ID el. pašto adreso → View Apple ID → Payment Information → atlikite reikiamus pakeitimus Payment Method skiltyje.

 13. Аугис Сиротинин

  sveiki. turiu iphone x ir man i kalendoriu siuncia kazkoks zmogus kad laimejau tipo pinigu. jis kaip suprantu rusas. noreciau ji kazkaip uzblokuot ar pasalint bet nezinau kaip. man kalendoriuje tik jo pranesimai rodomi ir viskas. kas galetu man padet tuo reikalu?patarkit.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų