Ačiū Android už iPhone naudotojus

Anksčiau ar vėliau „Android“ naudotojai užauga, pavargsta nuo tos „laisvės“ ir užsimano telefono, kuris tiesiog veikia.

Kažkada seniai, labai seniai inžinieriai pradėjo kurti operacinę sistemą pavadintą „Android“. Tai buvo „BlackBerry“ operacinės sistemos klonas. Tačiau kaip tik tuo metu, kai patenkinti savo darbu kūrėjai norėjo šią operacinę sistemą išleisti pasirodė „iPhone“ ir jie suprato, kad jų kūrinys yra nieko vertas… ir darbą jie pradėjo iš naujo… po kiek laiko, 2008 metais pasirodė „HTC Dream“ su „Android“ versija, panašia į „Apple“ telefonams skirtą operacinę sistemą. Nežiūrint panašumų į „iOS“, „Android“ operacinė sistema turėjo ir tam tikrų skirtumų. „Android“ – atvira sistema nemokamai prieinama įvairiems įrenginių gamintojams.

Metų metus telefonų naudotojai pirko „Android“ įrenginius, dėl įvairių priežasčių. Viena pagrindinių priežasčių platus įrenginių pasirinkimas užtvindęs rinką. Kita priežastis sistemos lankstumas ir įvairiapusiškumas. Ir dabar, nors daug mobilių įrenginių naudotojų džiaugiasi „Android“ suteikiama laisve (ar bando save įtikinti, kad tai suteikia jiems džiaugsmo pojūtį), vis daugiau „Android“ stovyklos atstovų perka „iPhone“, nes čia tos laisvės mažiau ir atitinkamai mažiau nesąmonių.

Neseniai CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) paskelbė ataskaitą, kurioje pateikti duomenys rodo, kad „Android“ naudotojų pereina prie „iPhone“. „Reddit“ tinkle galima rasti nemažai įrašų, kur buvę „Android“ fanai netveria savo kailyje iš džiaugsmo įsigiję „iPhone“ ir savęs klausia „kur buvo jų smegenys, kad eilę metų laikėsi įsitvėrę savo “Android” telefonų“. Vienas tokių pavyzdžių yra „Reddit“ naudotojo DiamondsWithaZ, save ilgą laiką laikiusiu užkietėjusiu „Android“ fanu, įrašas. DiamondsWithaZ per paskutinius daugiau nei penkis metus turėjo visą krūvą „Android“ telefonų, tokių kaip „Nexus 4“, „Note 3“, „HTC M9“, „Nexus 6P“ ir „LG G5“. Tačiau prieš visus juos buvo „iPhone 4s“. Jis taip pat turėjo ir „MacBook Pro“ bei „iPad 2“, kuriuos pardavė kai įsimylėjo „Android“. „Android“ suteikiama laisvė ir lankstumas pavergė jo širdį, jis diegė modifikuotas ROM versijas ir šildėsi laisvės spinduliuose. …kol galiausiai nuo viso to pavargo. Tada įsigijo „iPhone 7“, nes matė taip darant aplinkinius, tame tarpe ir „ex-Android“ fanus.

„Jis veikia taip sklandžiai lyg slystų per sviestą, nesvarbu ką bedaryčiau. Akumuliatorius nuostabus, kamera puiki ir apskritai tai gražus įrenginys“, - rašo „Reddit“ naudotojas – buvęs „Android“ fanas, o dabar laimingas „iPhone“ naudotojas savo įraše. „Aš vis dar atrandu dalykų, kurie mane maloniai nustebina.“

Aišku tai tik vieno naudotojo patirtis, bet reikalas tas, kad tokių labai daug ir tai patvirtina statistika. „Google“ įrenginių gamintojams ir programuotojams suteikia visišką laisvę, praktiškai bet kurioje „Android“ funkcionalumo dalyje, nuo sistemos ROM modifikavimo iki elementarių funkcijų. Tačiau po kurio laiko (o gal kai suauga), žmonės suvokia, kad jie nori įrenginio, kuris „paprasčiausiai veikia“, o „Google“ operacinei sistemai dar labai toli iki tų gerų patirčių, kurias turi „iPhone“ naudotojai, tame tarpe ir sistemos darbo našumą.

Čikagoje įsikūrusių „Consumer Intelligence Research Partners“ duomenimis „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ pardavimai švenčių laikotarpiu buvo geresni, nei „Apple“ pavyko pasiekti prieš metus pardavinėjant tada naujausiais buvusius „iPhone“ modelius.

CIRP duomenimis 16% „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ pirkėjų buvo tie, kas kas į šiuos naujus „Apple“ telefonų modelius iškeitė savo „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“. Didesnė dalis, 37% naujausią modelį pirko atsisakydami senesnių „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ telefonų. 15% „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ pirkėjų buvo „Android“ telefonų (dabar jau buvę) naudotojai.

CIRP duomenys apie iPhone pardavimus gruodžio mėnesį pasibaigusio ketvirčio laikotarpiu.

Buvę „Android“ naudotojai mieliau rinkosi kiek senesnius „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ telefonų modelius. Tarp šių telefonų modelių pirkėjų net 28% buvo „Android“ naudotojai – dvigubai daugiau nei „iPhone 7/7 Plus“. „iPhone SE“ buvę „Android“ naudotojai rinkosi nelabai noriai (apie 6%), tačiau „iPhone SE“ buvo labai populiarus tarp buvusių „iPhone 5c“, „iPhone 5s“ ir senesnių „iPhone“ modelių naudotojų (matyt dėl dydžio).

Ekspertai mano, kad pagrindinė priežastis dėl kurios „Android“ naudotojai pirko ne „iPhone 7“ ar „iPhone 7 Plus“, o „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ telefonus buvo ta, kad naujausiuose „Apple“ telefonų modeliuose nėra 3,5 mm ausinių lizdo, juos tikriausiai tai trikdė labiausiai.

Įdomu kaip „Android“ fanai sureaguos į šį rudenį debiutuosiantį „iPhone“.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. As noreciau to zmogelio paklausti o kam jam tas ROM buvo reikalingas.
    Siuo metu mano seimoje trys Xiaomi modeliai, galiu pasakyti tik viena nerealus modeliai uz kapeikas, o Androidas dar krutesnis nei pats Google kepa ir jokiu bugu dirba kaip laikrodukas.

Parašykite komentarą

Į viršų